Heat treatment 1

سختکاری

عملیات حرارتی سختکاری مرسوم‌ترین روش افزایش استحکام و سختی فولادهاست، با انتخاب شرایط مناسب سختکاری (نظیر دما، زمان، پیشگرم مناسب و ...) می‌توان فولادی با سختی بالا، چقرمگی مناسب و عاری از هر گونه ریزترک بدست آورد. تیم عملیات حرارتی تابان گستر پویا قادر به ارائه خدمات سختکاری، آستمپرینگ و مارتمپرینگ به صنعتگران گرامی با بهترین کیفیت برای انواع فولادها از جمله سردکار، گرم‌کار و ... می‌باشد. شایان ذکر است که قطعات حاصل از سختکاری در این مجموعه کمترین میزان اعوجاج و تغییرات ابعادی را دارند و سطح آنها به هیچ عنوان دکربوره نمی‌شود. این واحد صنعتی با بهره‌گیری از تیم مجرب و تجهیزات خود قادر است در کمترین زمان ممکن قطعاتی با سختی یکنواخت ارائه دهد.
Anill

آنیل و نرماله

برای از بین بردن تغییر ساختار ناشی از فورج و سایر فرآیندها و رسیدن به ساختاری با سختی نسبتا پایین برای انجام فرآیندهای بعدی (نظیر ماشینکاری، خم‌کاری و ...) فولاد را آنیل می‌کنند. ساختار حاصل از این فرآیند فولادیست نسبتا نرم که عاری از ناهمگنی‌های ساختاری ناشی عملیات‌های قبلی است. نرماله کردن نیز مانند آنیل کردن عمل می‌کند با این تفاوت که نرماله کردن سرعت سرمایش سریع تری نسبت به آنیل دارد. سریعتر سرد کردن می تواند باعث شود فولاد نسبتاً انعطاف پذیر باشد و سختی آن کمی از فولاد آنیل شده بالاتر باشد. تابان گستر پویا با داشتن کوره‌ای به ابعاد 5/1*5/1*1 متر مکعب قادر است انواع مختلفی از فرآیندهای نرماله و آنیل نظیر آنیل کامل، آنیل هم‌دما، آنیل کروی کردن و تبلور مجدد و ... را برای قطعات صنعتی ساختار و سختی یکنواخت ارائه نماید.
Carbon

کربن‌دهی (کربوراسیون)

در کاربردهایی که قطعات تحت بار شدیدی قرار ندارند اما نیازمند به مقاومت به سایش و سختی سطحی بالا هستند می‌توان به جای استفاده از فـولادهای گران قیمت از فولادهای کم کربن استفاده کرد و با انجام فرآیند کربن‌دهی سختی و مقاومت به سایش را بهبود داد. سختی سطح فولاد بعد از کربوراسیون در محدوده 55-60 HRC است در حالی که مغز قطعات همچنان چقرمگی خود را حفظ می‌کند که این امر باعث می‌شود قطعه همزمان که مقاومت به سایش و سختی سطح بالایی دارد دچار شکست ترد نشود. در تابان گستر پویا امکان کربوراسیون انواع قطعات با تیراژ بالا با بهترین کیفیت وجود داد.
Heat-treatment-1

نیتراسیون

برای بهبود سطحی فولاد نظیر مقاومت سایشی، مقاومت خوردگی، افزایش عمر خستگی و سختی سطحی می‌توان از فرآیندهای سختکاری سطحی نظیر نیتراسیون بهره برد. در نیتراسیون سختی سطحی 1200 ویکرز برای بسیاری از فولادها به راحتی قابل دستیابی است و به دلیل دمای نسبتاً پایین این فرآیند (حدود 500 درجه سانتی‌گراد) میزان تغییرات ابعادی و اعوجاج قطعات ناچیز است. می‌توان از نیتراسیون به همراه فرآیندهای بلاستینگ بعدی به عنوان یک پوشش منحصر به فرد استفاده نمود که به نسبت اکثر پوشش‌های با ویژگی‌های مشابه به طور قابل ملاحظه‌ای ارزان‌تر است. تابان گستر پویا با استفاده از تجهیزات نیتراسیون گازی قطعاتی با کیفیت بالا و مناسب انواع صنایع تولید می‌کند.
Tanehgiri

تنش گیری

پس از جوشکاری، ماشینکاری و ... ، تنشی در قطعات باقی می‌ماند که از آزاد شدن این تنش در زمان استفاده از قطعه، می‌تواند به تغییرات ابعادی و حتی شکست آن منجر شود. از این رو برای جلوگیری از بروز اینگونه مشکلات لازم است تنش باقی مانده در قطعات را قبل از استفاده از آن از بین برد. در تابان گستر پویا خدمات تنش گیری به منظور حذف تنش‌های باقی مانده در ساختار قطعات، با کیفیت عالی و در کمترین زمان ممکن ارائه می‌گردد.